Про нас
За ініціативи Goethe-Institut в Україні та за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина та Європейського Союзу у квітні 2020 року House of Europe провів великий онлайновий ідеятон – «Хататон» – Hack the Culture.
1300 зареєстрованих учасників, 67 команд, 130 менторів. Це рекордні показники для хакатонів та ідеятонів в Україні за останні 5 років.
Діячі культури та креативних індустрій України подали 210 ідей щодо того, як допомогти галузі пережити кризу від пандемії COVID-19, які під час «хататону» трансформувались у 63 проєкти.
8 проєктів отримали можливість реалізувати свої проєкти завдяки грантам від House of Europe.
Серед них BOOKMINT’s – проєкт нашої команди, яка складалась із представників ГО «Форум видавців» та «Дитячих наукових студій» (Київ).
Нетворк-платформа BOOKMINTs створена для організаторів літературних подій, видавців та STEAM-центрів з можливістю генерувати та рекламувати унікальний культурний контент – читацькі MINT*-проєкти.
*MINT – німецькомовна абревіатура від математики, інформатики, природознавчих наук та техніки. (англ. – STEM).
Про громадську організацію «Форум видавців»
Розвивати в Україні цивілізований книжковий ринок та інтегрувати його у світовий видавничий контекст — таку місію перед собою у 1994 році поставила команда ентузіастів з міста Львів. Громадські діячі, культурологи, мистецтвознавці, журналісти і видавці вийшли у публічний простір із потребою відповідати на тодішню книготорговельну кризу в Україні. Так вони заснували платформу для ділового спілкування гравців книжкового ринку — насамперед видавців та власників книгарень.
До дискусії залучили ширше культурне коло: авторів, перекладачів, художників, музикантів. Точкою відліку став безпрецедентний захід у вересні 1994 року — Форум видавців у Львові. Програма передбачала комплекс з 25 фахових і літературних заходів, а також книжковий ярмарок. Уже тоді це були літературні акції і конкурси, презентації видавництв й авторів, літературні читання, автограф-сесії, дискусії, круглі столи, перфоманси тощо.
Видавці і книгорозповсюджувачі зібралися, аби презентувати себе і познайомитися одне з одним та спільно поміркувати, як виживати і розвиватися, щоб згодом наблизитися до реалій найближчого західного досвіду — польського книжкового ринку.
На початку 1995 року зареєстрували неприбуткову громадську організацію «Форум видавців».
Відтоді ГО «Форум видавців» почала брати участь в організації колективних експозицій на міжнародних книжкових ярмарках у Варшаві, Франкфурті, Лейпцигу, Пізі, Вільнюсі і репрезентувати Україну на видавничих заходах світового масштабу.
У рік свого заснування громадська організація ініціювала конкурс «Найкраща книжка Форуму». Так організатори започаткували щорічну традицію відзначати найкращі книжки, видані за рік, у різних номінаціях. Це заохочує видавців досліджувати світові галузеві тренди і стимулює до здорової конкуренції. «Найкраща книжка Форуму» — одна з найважливіших подій у книжковому житті країни. Зараз конкурс має назву «BookForum Best Book Award».
Так зароджувався один з головних культурних фестивалів країни. У 1997 році у межах Форуму видавців у Львові окреслився великий літературний фестиваль, що уже понад 20 років має міжнародний рівень. З кожним роком «Форум Видавців» розвиває культурний продукт і розширює цільову аудиторію. У 2002 році організація заснувала конкурс дитячого читання «Найкращий читач України». Це поклало початок дитячому фестивалю «Книгоманія». У 2005 році подія вийшла на всеукраїнський рівень. За час існування у конкурсі взяло участь понад мільйон дітей з усіх областей.
2007 року конкурс «Найкращий читач України» і фестиваль «Книгоманія» стали частиною книжкового ярмарку «Форум Видавців — дітям». Це єдина в Україні й одна із небагатьох у Центральній та Східній Європі подій, цілковито присвячених дитячій літературі та читанню. У 2011-му подія розширила формат і географію. Тоді «Форум Видавців — дітям» перейменували на Львівський міжнародний дитячий фестиваль.
Від 2007 року у межах Форуму видавців у Львові запровадили програму фахових заходів для книговидавців, а від 2010 — для бібліотекарів.
«Форум Видавців» став однією з організацій, завдяки яким Львів у 2015-му отримав статус «Місто літератури ЮНЕСКО», увійшовши до великої мережі креативних міст світу.
У грудні 2017 Форум Видавців став членом Версополісу. Це престижна всеєвропейська поетична платформа, що популяризує молоду поезію та об’єднує 24 фестивалі з 23 країн Європи. Версополіс сприяє у перекладі авторів на англійську та інші європейські мови. Членами платформи є 219 авторів. Натомість «Форум Видавців» як член Версополісу регулярно делегує на платформу українських поетів.
Неприбуткова громадська організація «Форум Видавців» уже 28 рік поспіль забезпечує всебічну промоцію читання і популяризує книговидання в Україні, а також репрезентує українську книгу у світі. Інституційна діяльність організації сприяє культурній дипломатії та міждисциплінарному діалогу в українському та міжнаціональному вимірах.
Про “Дитячі наукові студії” (м. Київ) – розробники програм із дистанційної освіти у сфері STEM для приватних шкіл Києва, з великим досвідом участі у інкубаційних програмах для стартапів, учасники міжнародних хакатонів, співпрацюють на постійні основі із Civic Tech Center та 1991 Incibator, а також Kyiv Smart City. Беруть часть у ІТ-форумах та конференціях, а також виступають організаторами міжнародних хакатонів для дітей і дитячих інкубаторів стартапів.