БУДОВА СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ
Зміст
00:00 Початок . Місце Сонячної системи в галактиці Чумаціькиий шлях
00:48 Планети Земної групи та Газові гіганти
00:59 Земля та її характеристика. Факти про землю
01:47 Що таке астрономічна одиниця
01:57 Сонце його вік, склад та характеристика
02: 32 Меркурій характеристика. Факти про Меркурій
03:16 Венера характеристика. Факти про Венеру
04:09 Марс характеристика. Факти про Марс
05:09 Головний пояс астероїдів. Церера, Палада, Веста, Гігея
05:51 Юпітер характеристика. Факти про Юпітер
07:05 Сатурн характиристика. Факти про Сатурн. Кільця Сатурна
07:47 Уран Характеристика. Факти про Уран
08:41 Нептун характеристика. Факти про Нептун
Будова сонячної системи
Яка будова сонячної системи?
Сонячна система наш дім у Всесвіті, який знаходиться у відносно тихій частині галактики Чумацький шлях. Швидкість руху навколо центру галактики складає 200 000 км/год, а повний оберт відбувається за 250 мільйонів років.
У центрі знаходиться зірка Сонце, навколо неї обертається 8 планет та трильйони інших об'єктів, таких як астероїди, комети карликові планети та інші.
Планети поділяють на дві групи газові гіганти Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун та планети земної групи Меркурій, Венера, Земля і Марс.
Починаємо свою подорож від Землі вона є нашим домом і слугувати нам певним еталоном для порівняння інших об'єктів у Сонячній системі. Земля є третьою планетою від Сонця її маса дорівнює 5 972 190 000 000 000 000 000 т (5, 972 секстильйонів тон) цю величину позначають 1 M⊕ і відносно неї рахують маси інших об'єктів. Радіус Землі 6371 км. вона має один супутник Місяць і є поки, що єдиною планетою Сонячної системи на якій присутнє життя, цьому сприяє відносно помірний клімат, який утворився на Землі, середня температура 14-16 градусів за Цельсія . Відстань від Землі до Сонця становить одну астрономічну одиницю, що приблизно становить 149 597 870 км.
Вік Сонця 4,5 млрд. років маса дорівнює 332 950 мас Землі, що становить 99,86% маси всієї Сонячної системи, а його радіус приблизно 695 500 км. Сонце на 90% складається з водню, 9,9% гелію та 0,1% інших елементів. В ядрі Сонця 620 млн. тон водню, що секунди піддається термоядерній реакції при температурі 14 999 700 °C. Ця величезна фабрика енергії забезпечує гравітаційну стабільність Сонячної системи та життя на Землі.
На відстані 45 900 000 км або 0,3 а.о. від Сонця знаходиться найменша і найлегша планета Сонячної системи - Меркурій. Його маса становить 0,055 маси Землі, а середній радіус 2439 км. Особливості Меркурія пов'язані, з його близьким розташуванням до Сонця, а саме рік в нього коротший, ніж день, тобто оберт навколо Сонця відбувається швидше, за оберт навколо своєї осі, що призводить до великих перепадів температури. В нього дуже розріджена атмосфера та немає супутників.
Рухаємося далі і ми вже на відстані 108,21 млн. км або 0,73 а.о. тут розташувалася Венера. Один з найяскравіших об'єктів Сонячної системи та найгарячіша планета. Це все зумовлено її густою атмосферою, парниковий ефект, який вийшов з під контролю не дає температурі опуститься нижче 437 градусів за Цельсієм. ЇЇ маса дорівнює 0,82 земної, а радіус - 6051 км, крім того це найближча планета до Землі.
На якій дуже комфортні умови існування, порівняно з попередніми планетами. То чому людство так нещадно ставиться до природи? над цим варто задуматись.
Наступна наша зупинка розташована приблизно на відстані 228 млн. км. або 1,52 а.о. від Сонця - це планета Марс.Радіус Червоної планети дорівнює 3396 км, а маса 0, 107 маси Землі, навколо Марсу рухаються 2 супутники Фобос і Деймос. Атмосфера розріджена і не захищає від сонячної радіації, на полюсах є запаси води у вигляді криги, тому вчені не втрачають надії знайти примітивні форми життя або хоча б сліди їх існування. Марс відомий горою Олімп, яка є найвищою в Сонячній системі , її висота 26 км. що приблизно в три рази більше за висоту Евересту.
Якщо ви думаєте, що далі знову планета - це не зовсім так. Зараз ми з Вами прямуємо до головного поясу астероїдів, який знаходиться між Марсом та Юпітером. Маса всього поясу приблизно дорівнює 4% від маси Місяця і більше ніж половину цієї маси зосереджена в чотирьох найбільших об'єктах- це карликова планета Церера діаметр якої 950 км, астероїд Паллада розміром 545 км, Веста 530 км. є найважчим астероїдом та Гігея розміром 407 км. Всі інші об'єкти є значно меншими їх налічують кілька мільйонів і вони дуже розсіяні в цій області космічного простору.
На цьому поки що все, дослідження Сонячної системи продовжимо в наступних епізодах. Якщо Вам сподобалося ставте лайки та поширюйте відео, цим Ви допоможете нашому каналу! Побачимось
Газові гіганти!
Привіт друзі ми продовжуємо нашу подорож сонячною системою далі нас чекає знайомство з газовими гігантами. Приготовились погнали!
Найбільша планета Сонячної системи знаходиться на відстані 4,95 А.О. Це Юпітер 5 планета від Сонця, його радіус дорівнює 69 911км , маса в 318 разів більша за масу Землі і у 2 рази більша ніж маса всіх планет разом узятих . Юпітер є першим представником планет газових гігантів, це означає що він немає твердої поверхні, його атмосфера на 85% складається з водню, решта гелій та інші елементи. Навколо Юпітера кружляє 79 супутників, найвідоміші з них це Ганімед, Іо, Європа та Калісто, також в нього є малопомітна система кілець. Особливістю Юпітера є його розміри і погодні процеси, які відбуваються на планеті.
Наприклад знаменита червона пляма є штормом за яким людство спостерігає вже більше 350 років, він втричі більший за розміри Землі. Також на полюсах можна спостерігати полярні сяйва.
На відстані 9,04 А.О. знаходиться Сатурн, його дуже легко впізнати через помітну систему кілець, яка складається з концентричних кіл льоду і пилу. Радіус Сатурна складає 60 268 км це друга розмірами планета Сонячної системи. Атмосфера на 94% складається з водню, 6% гелію.
На даний момент налічується 82 супутники. Один із них Титан розміром більший за Меркурій, крім того він є єдиним супутником у Сонячній ситемі, який має атмосферу.
Уран третя за розміром планета з радіусом 25 600 км, знаходиться на відстані 18,34 А.О. від Сонця мінімальна температура -224 С. Особливістю Урана є його вісь обертання яка нахилена під кутом 98 до площини орбіти, тобто вона горизонтальна, Уран має слабко виражану систему кілець, а також 27 супутників, які названі на честь персонажів з творів Шекспіра та Александра Поупа, ви просто уявіть десь там навколо Урана літає Джульєта, Дездимона, Офелія та Бьянака. Ставте вподобайку якщо Ви про це не знали!
Останньою 8 планетою Сонячної системи є Нептун, хоч вона і найменша з усіх газових гігантів радіус 24 764 км, проте на 3 місці за вагою. Планета знаходиться досить далеко від Сонця приблизно 30 А.О. , її було відкрито у 1846 р. за допомогою математичних розрахунків. Атмосфера складається здебільшого з водню та гелію, а також метану - який надає їй синій колір. Нептун має кільця, а також 14 супутників їх назвали іменами морських божеств грецької міфології, найвідомішим з них є Тритон. День на Нептуні триває 16 годин, а один рік приблизно 165 земних років.