Кока-Кола і молоко: хто кого?

Кока-Кола і молоко: хто кого?

Чимало дорослих та дітей полюбляють Колу. А ще - ходить багато історій про її властивості, далеко не завжди пов'язані з її харчовими характеристиками. Найкращий спосіб перевірити - провести експеримент! Отже, сьогодні "на рингу" зустрінуться Кока-кола та молоко! 

Час експериментувати!

Вам знадобиться: 1 пляшка Кока-Коли, 1 невелика склянка молока.

Для того, щоб краще було видно процеси всередині пляшки - знімаємо з неї етикетку. 

Відкриваємо пляшку Кока-Коли, відливаємо частину напою, щоб звільнити місце для молока (до верхньої частини етикетки). 

Далі  дуже обережно і повільно вливаємо молоко (для зручності, можна скористатись лійкою) - до самісінького верху.

Міцно закриваємо пляшку кришкою і перевертаємо її вліво-вправо кілька раз, не збовтуючі.  

Ставимо пляшку на стіл та спостерігаємо за змінами, які відбуваються в пляшці. 

Орієнтовно за 15 хвилин з’являться великі темно-бурі кавалки, а ще через 5 суміш почне розкладатись на шари - густий осад та жовту майже прозору рідину.

Що і чому відбувається:

ви спостерігали за хімічною реакцією. Молочний білок вступив в реакцію з ортофосфорною кислотою, яка в великих кількостях міститься в Кока-Колі. В результаті утворюється водень та сіль трикальційфосфат (фосфат кальцію тризаміщений). Трикальційфосфат - це популярний кормовий продукт, одна з найбільш вживаних кальцій-фосфорних добавок тваринницької практики в різних країнах світу. Його називають найпоширенішим «кормовим фосфатом». А ще - використовують як добриво, у виробництві скла та кераміки. Переконались, що не варто змішувати Колу з молоком? Більше того: поєднуючись з молекулами фосфорної кислоти молоко стає більш щільним і утворює осад, а її рідка частина піднімається наверх. Якщо це відбувається в організмі - це гарний спосіб вивести такий необхідний для розвитку кісток кальцій.