Зіркові сірники

Зіркові сірники

Чи знаєте ви, що крім звичайних (побутових) сірників існує близько 100 видів спеціальних, що розрізняються розміром, кольором, складом і ступенем горіння, наприклад,  штормові - горять навіть під водою та на вітру (вітрові, мисливські), термічні - сірники, якими можна зварювати, оскільки вони випускають велику кількість тепла, сигнальні - здатні виділяти кольорове полум'я, камінні і газові - довгі сірники для розпалювання камінів і газових плит, декоративні  - подарункові сірники, часто мають кольорову головку, фотографічні - використовуються для створення миттєвої спалаху та інші.

Основу сірників зазвичай виготовляють з деревини - сосни або осоки

Природна вологість деревини в свіжозрубленому дереві сягає 60%. Така вологість не підходить для багатьох видів робіт, і тому пиломатеріал висушують. 

Нам знадобляться:  5 сірників, блюдце, вода,

Надламуємо кожен сірник посередині і згинаємо під прямим кутом і трохи більше. Слідкуємо, щоб сірник не розірвався на 2 частини. Якщо поламали - беріть новий сірник та пробуйте ще раз.

Викладаємо зігнуті сірники на блюдце згинами до середини, максимально наближаючи сірники один до одного. Складені таким чином сірники утворюють "сніжинку". 

Крапаємо кілька крапель води в центр "сніжинки" - на згини сірників і спостерігаємо. Через короткий проміжок часу сірники почнуть розгинатись та промені "сніжинки" почнуть утворювати "зірку"

Що і чому відбувається: дерева поглинають вологу, яка розповсюджується по капілярам. Дерево набирає воду, а його вцілілі волокна «товстішають» і вони вже не такі гнучкі в згинанні та починають вирівнюватись (зменшувати кут згину)