Відповідають автор(к)и. Юлія Ілюха

Юлія Ілюха найменшим читачам відома  книжкою "Космокоти. Марсіанські хроніки Мурка Мняуска". 

Як вам спало на думку у своїй книзі поєднати науку та літературу?

На той час, коли я придумала сюжет «Космокотів», мій син захоплювався двома речами – космосом та котами. Тому для мене цілком логічним було поєднати їх в одній книжці.

Зараз навіть дошкільнята в курсі, скільки планет у сонячній системі та хто такий Ілон Маск, який мріє про політ на Марс і теж є одним із героїв «Космокотів».

«Космокоти» – книга більш розважальна, але з освітнім компонентом – коти, які збираються стати першими у світі марсонавтами, вивчають інформацію про сонячну систему й планету Марс, ретельно готуються до польоту в космос. Вони не науковці, але дуже захоплені особистості, які змінюють котячий та людський світ.

Чи доводилося вам на практиці перевіряти наукові теорії, щоб описати в книзі, якщо так, то який ваш улюблений експеримент?

До перевірки наукових теорій справа не дійшла, але доводилося шукати інформацію, яка температура на Марсі, який вигляд має там небо та що відчуває людина під час тренування у барокамері. 

На вашу думку, які атрибути повинна мати дитяча книжка, щоб читачі не могли відірватися?

Зараз світ так швидко змінюється і темп життя настільки пришвидшився, що книга, яка захопить, має бути більше ніж просто книгою. По-перше, вона має бути дуже сучасною – більшості дітей уже нецікаві книжки, на яких виросло покоління їхніх батьків. По-друге, навіть розважальна книга має нести якусь глобальну ідею, важливу для всього людства, меседж, який ми хочемо передати дітям – у випадку з «Космокотами» це заклик берегти планету Земля, довкілля. Ну і по-третє, книга має бути просто цікавою, щоб дитина читала її не з примусу, а за власним бажанням. 

Ваша думка про платформу BOOKMINT`s?

Сучасним дітям потрібні сучасні книги. Наші діти інакші ніж ми. Вони у віці 7 років уже чітко знають ким хочуть стати  і які науки для цього потрібно вивчати. Вони більш реальні, критичні та цілеспрямовані. Сайт, який поєднує промоцію науки та читання – це чудова ідея! Нехай наші діти читають цікаві книги, які дають їм поле для наукових експериментів та демонструють, що наука – це не лише корисно, а й дуже цікаво.